November 2011

[this is what i'm fuckin' into]

27. november 2011 at 1:48 i heart this
V prvé řadě musím říct, že tyto 'beauty reviews' jsou tu celkem rare, nemyslím si, že jsem kdoví jaký odborník, navíc - znáte to, čas od času si něco koupíte, většinou své oblíbené, ověřené věci, protože vám prostě došly a hotovo. Většinou málokdy experimentujeme nebo jsme z něčeho tak nadšení, že by to bylo nějaké hógo fógo. Tak to mám tedy já a nezahrnovala bych vás nějakými obyčejnými kravinkami (zrovna, když je na snadě deník a téma "řasy/vlasy"), ale teď to jinak nejde. Jsem sice překvapená i tím, že je těch věcí tolik, ale tento měsíc je zásadním zlomem v mém kosmetickém životě:D Říkala jsem si, že ty výrobky třeba nějak seřadím od nejlepšího, ale to ani není možné:D Všechny jsou tak super, že se prostě musím podělit. Snad vám moje tipy k něčemu budou, nedělám to jen tak, ale tyto čtyři (/5) věci mě doslova chytly za srdíčko:))) Jak víme - tyto malé drobnosti - zázraky je třeba sdílet a posílat dál, když už tedy fakt za něco stojí:) (s největší pravděpodobností většinu z nich znáte, ale přece jen...)


První místo bych možná ale určit dokázala:D Je to možná trochu divná položka, ale musíte mi důvěřovat:D Vazelina je naprostý záááázrak! Nedávno jsem na youtube viděla video (viva la beauty gurus) s holkou, která byla tak krásná a měla TAK krásné, dlouhé řasy, že mě až zabolelo u srdíčka:D Popisovala tam tipy na růst a zpevnění řas a vytasila tam na začátku kosmetickou vazelinu. Jako já si říkala, co to je za blbost, nikdy jsem o tom neslyšela, myslela jsem, že vazelina se používá leda tak na promazávání nějakého nářadí nebo tak, ale červík ve mně zavrtal:D Hned jsem to utíkala říct Veru a shodly jsme se na tom, že vazelinu prostě musíme vyzkoušet. Tuhle mi koupila mummy asi za nějakých 50 korun, což je za toto množství, které vám vydrží asi 521211 let (fakt nejsem schopná to spotřebovat:D), je docela směšná cena. Co musíte udělat - večer, když máte pleť čisťounkou a připravenou do hajan, vezmete vazelínu, natřete si ji na horní víčko, spodní víčko (tohle předchází vráskám) a pak ji pořádně vetřete do řas. Ne na každého to působí tak, že vám porostou řasy, ale rozhodně se zpevní a budou méně vypadávat (kdo by to nebral?!). Oči navíc po pravidelném používání vypadají fakt super zdravě a odpočinutě (pytle pod očima od onoho pekelného ponocování známe asi všichni, že?:)) Vážně, ale vážně doporučuju. Ani to nijak nesmrdí, nebojte:) Je to docela bez zápachu, jen trochu jako nějaká guma, ale vážně jen majinko, sotva něco cítíte.


Ok, s tímhle byl trochu problém:D Začněme ale popořadě. Laky Essence za srandovních 29 korun asi nemusím nikomu představovat, všichni známe. Milion barev, skvělá kvalita. Ovšem ou em dží!! Našla jsem tu nejlepší kombinaci na světě. Netvrdím, že se to zaručeně musí všem líbit, ale v životě jsem nezažila, že by mi cizí lidé (na ulici, ve škole) chválili nehty. O_O Viděla jsem na internetu obrázek nehtů s nějakým meruňkovým podkladem a "space queen" jako topcoat. Oba laky byly od Essence a já byla tou fotkou tak uchvácena, že jsem to musela hned vyzkoušet. Veru si "space queen" zrovna náhodou koupila chvilinku před tím, takže u tohoto jsem už věděla, že nebudu zklamaná. "Modern Romance" má v sobě trochu perleť, což mě moc nebere, ale nic jiného, podobného tomu na fotce, tam neměli. Čapla jsem tedy oba dva a doma se málem blahem počůrala. Musím říct, že nejsem zrovna mega fanda třpytivých nehtů, ale tohle.. Kdykoliv jsem si sundala v tramvaji rukavice, vždycky se našel někdo, kdo mi zíral na nehty. Vracela jsem klíč na vrátnici na univerzitě a paní "Jaruš" na vrátnici, se kterou se vůbec neznáme, z těch nehtů málem odpadla. Myslím, že tohle jsou fakt moje nejlepší nehty za celou dobu a to jsem toho na ruce měla už dost. Nakonec to ještě přetřete bezbarvým lakem a máte to. Působí to hrozně, ale hrozně žensky. Vážně krása!! Měla jsem ale hroznej problém s tím laky/nehty vyfotit. Foťák v tomto případě vůbec nespolupracoval:/


Pudr "Stay Matte" od Rimmel London je asi dosti lidem perfektně známý, ale já prostě.. prostě musím:D Na pudru tedy nějak nebazíruju, to je fakt, celou dobu jsem používala ten od Essence a byla jsem moc spokojená. Byl levný a kvalitní. Veru (ano, ta figuruje snad ve všem v tomto článku:DD, tyhle věci prostě sdílíme, co to jde:D) ho používala taky, pak ale jakousi náhodou přešla na tento. Teď mi můj došel, chtěla jsem si koupit nový, ale tento byl zrovna ve slevě a má žena mi říká, že proč prý ho nezkusím. Pěje na něj ódy den co den, tak si říkám proč ne, že jo. Dobrý. bože. Já v životě snad lepší pudr neměla:X:D (dobře, žádný Chanel ani nic podobného jsem nikdy ozkoušet nemohla, bohužel:D) Je jemný jako hedvábí a tak krásně voní, že to není ani možný. Pokud na mě někdo dal a koupil si ten kaviárový makeup od Dermacolu a dá si na něj ještě tohle - máte tak profi makeup, že budete vypadat, jako kdybyste zrovna vyšli od vizážisty. Což se po ránu docela hodí, že. (musí se nám ovšem chtít vůbec vstanout, haha:D to bývá vskutku problém) Ale myslím, že i samotný s pletí dokáže zázraky, kdo třeba na makeupy moc není/nepotřebuje ho. Stojí sice o něco víc, ale pořád se to dá. Je to dokonalost sama! (až je mi trochu líto ho používat, bože:D až se objeví ono stříbrné kolečko na dně, asi se zastřelím:DDD) A slibuju, že jen tak se lesknout nebudete. Prostě hvězdička, ach jo!♥


A máme tu poslední věc:) Na řasenky tedy odborník nejsem už vůbec, i když si asi spousta lidí myslí, že ano. (podrobnější článek o očích - coming soon:) A odborník na značku Astor taky ne. Taky za ně docela nerada utrácím. Opět - teď mi ale dost řasenek došlo, bylo třeba koupit něco nového. Chtěla jsem vyzkoušet nějakou novinku, trochu zaexperimentovat. Veru (:DDD) mi pořád doporučovala svého favorita, ale já slyšela od Kačky, mojí super mrkací panenky ze školy (božínku, to jsou eyelashes!oO), že používá nějakou fialovou od Astoru, že prej na ni nedá dopustit. Chtěla jsem čapnout teda ji, ale kartáček mě nějak neoslovil. Vedle byla naskládaná tato (zlatá, "BIG - and beautiful - BOOM Volume Mascara, do dvou stovek), je snad nová, nejsem si moc jistá, ale měla tam nějakou reklamu, tak se nám celkem pozdávala. Docela sympatické balení, sleva, následné potěšení při mrknutí na kartáček, no neber to. Veru (to je teprv řasenkový odborník!:D Kartáčky má přečtené!:D) říkala, že tuhle by si vzala i ona, což je jasná záruka kvality:D Můžu říct, že za dvě stovky (nebo nějak tak) je opravdu výborná! (ne jak ty šílenosti od Loreal za 500kč, že áno:) Fakt dělá hezké řasy, jsem úplně nadšená. I když není ráno čas, udělá vám na očích docela zázrak, stala se určitě další mou oblíbenkyní:) Jak jsem už sice řekla, podrobnější článek (protože se mě na to stále dost lidí ptá) o očích a všeho kolem bude brzy, ale s tímto jsem se musela podělit už teď:)

Fakt doufám, že jsem vám nějak pomohla, běžte do drogerie a udělejte si něčím radost:) Jako u Cukrové pusinky od Balea pár článků zpět, věřte mi a utíkejte šopingovat:)

Miluji vás,
brzy!♥
B. x

[that little miss precious]

19. november 2011 at 1:26 Diary
"♥"

člověk by toho chtěl tolik říct..
ale jak vlastně pořádně popsat pocity, které chováte k spřízněné duši?
Slov totiž není vůbec třeba, cítím, cítíš, cítíme.
Krásné narozeniny, Nikúś, miluju tě:*

"Für immer du und ich
Für immer jetzt
[...]
Zusammen
Wir sind Eins wie Yin und Yang"

[my heart's meltin']

15. november 2011 at 21:29 Diary

Ahoj koťátka!:*

Jak se mi máte? Vím, je to nemožné, Baruna se dotlačila napsat článek po 41562312 letech. Kdyby šlo o věc ryze pozitivní, bylo by teď super, kdyby někdo spustil pořádné fanfáry, protože číslo je to vskutku úctyhodné:):DD Já vám nevím, neustále mám na toho svého blogoša strašnou chuť, ale co dojdu domů, tak buď usnu nebooo.. mám hlavu prostě dočista vymetenou a představa, že bych tu měla cosi 'smysluplného' (víte, že toto slovo u mě musí být vždy a pouze v uvozovečkách:D), mě totálně děsí. Smutné, ale bohužel pravdivé.
Děje se toho pořád tolik! Ne, že by to bylo nějak závratně důležité, život ovlivňující a dechberoucí, ale pořád něco. A když takto dlouho nepíšu články, vím pak prdlajs:D Všechno se to zamíchá, promíchá a namíchá a člověk ne a ne najít navazující nitku:D

Dobrá, můžeme začít vděčným tématem - škola:D Ano, jásejme, všichni jsme ožili:DD Tak, kde začít zde.. Je to pěknej vopruz:D Práce se nějak kupí, seminárky za dveřma, termíny zkoušek jakbysmet a mě se dělá špatně:D hotovo mám samozřejmě velký prd, to asi není divu, zodpovědnost mi moc neříká:D Jediné, co je fajn je stále a pořád arabština. Já toho chlapa prostě z celého srdíčka miluju:'D I když se mi tam teda po tom celém pondělku večer fakt nechce jet, nikdy nelituju. Jsem sice unavená a otrávená, ale vždycky se tam tak nasmějem! On totiž tak sladce nezvládá 'Ť'!:D Používá tedy slova jako: "tatýnek, tatka (taťka), any tuk (ani ťuk), tetka (teďka)" atp. a to je prostě úplně na sežrání:D Má vždycky tak milion energie a člověku nezbývá než se usmívat. A navíc - fakt mě bere, když probíráme a mluví arabsky. Srdéčko mi z toho buší:D Klasika, známe Barušu.
Mám i pocit, že se stále ti lidé sbližují, už si tu školu bez nich nějak neumím představit! Doufám, že to bude už jen hlubší a hlubší♥ Je s nimi legrace, někdy se nemůžu ani nadechnout od smíchu a tak se mi to líbí. Bez nich a bez smsek s Veu bych to nedala:))))) Jinak je teď docela volnější tempo, musím říct. Párkrát cosi odpadne, teď v pátek máme děkanské volno.. to je ale špatná předzvěst, huh?:D Z fonetických přepisů už mi docela hrabe, každý týden je toho milion a milion vět. Ach, máme tam ale jednu tak super pančelku!:D Máme s ní nějakou německou literaturu, pořád hrozně křičí (to je ale její přirozená věc, není to asi tím, že by byla nějak naštvaná:D) a je tak ohromně legrační!:D Nedávno pronesla: "Mám tu pravítko a všechny vás seřežu jak psy!!!":D opět - zřejmě nás nechce zbít, jen nám na tom předváděla význam dikce:D ovšem VŠ jak vyšitá, fakt super:D Někdy vám to nahraju, to se nedá popsat:D
"Anoo, výborně kolegyně!! Hermiona a ten druhý rezek!!"
:D

V sobotu jsem tedy byla pracovat:D Brigádička, poprvé v životě:D si, si, trapas, i know, ale co naděláte:D Ono to tedy mělo původně být o týden dřív, už jsem vám o tom říkala, ale nakonec došlo ke komunikačnímu šumu a bylo to až teď:)) Díky bohu se mnou šla Veru a byly jsme ve firmě bratrova kamaráda, mně blízkého kluka, takže dobrý:D Vůbec jsem se netěšila, musím říct, vstávat v sobotu po tom, co jsem v pátek do noci dělala úkoly na další týden, byla super vize:D Ale nakonec to dopadlo fakt skvěle a moc jsem si to užila!♥ Poznaly jsme tam spoustu nových super lidí, jednoho kluka, co extrémně krásně voněl a se vším vám byl ochotný hned poradit či vyřešit to sám:D, naprosto nechutného kluka z Brna, který mluvil jako Moris z Madagaskaru (já myslela, že se to obvykle přehání, když se předvádí, jak mluví obyvatelé města Brno, asi tak jako u nás, nikdy jsem nemyslela, že je to skutečně možné:DD), říkal mi Tina Turner ("Kde mám tu svoju Tinu, no co!?"), a taky že týden nesouložil a musí ze sebe dostat ten "kal". Opravdu chutné individuum, jehož poznámky nás všechny opravdu tuze zajímaly, ale nakonec.. proč se mu, chudákovi, nezasmát?:D Měli jsme z něj 'šici' srandu celou dobu:D Ve dvanáct jsme šli všichni na obídek, bylo masíčko se zeleninkou a dokonce kolča lajt♥ do tří hodin jsme počítali matičky a šroubky, už nám z toho hlava přecházela, ale bylo to fakt fajn:) Byly jsme spolu s Verčou, byly jsme skvělej tým a šlo nám to skvěle od ruky!:D Ještě jsme si stihly zatrsat na pecky linoucí se z rádia:D (dík, Veu, za fotky:**) Od Veu jsem v pátek dostala úplně sexy hrníček s úplně super geil potiskem. Jsem z toho na kašičku pokaždé, co se na něj podívám.. úplně mě to dostalo:') Verunu miluju, stojí mi na ní život a už se nemohu dočkat tetováníčka♥♥♥

V pátek jsem taky byla na střední. Bože.. kdybych mohla slovy vyjádřit, jak moc mi to tam chybí, byla bych ráda, protože by se mi jistojistě ulevilo. Sice mě to tam pěkně s*alo, ale tohle je tak obrovská část mého života, že to nejde ani pochopit:) Věci z výstavy už mám tedy doma a je to úplně zvláštní se na to zas dívat. Jsem strašně ráda, že se výstava vyvedla a díky všem, co mi s tím pomáhali, co byli zobrazeni:)) nebo těm, kteří se na ni šli podívat:* (na iboys mi psal nějaký cizí kluk dokonce, že tam byl a že se mu to moc líbilo♥♥♥ bradu jsem měla na zemi, to bylo tak krásný!!)

Zítra letím na devět na kořeny evropského myšlení a pak je volno až do neděle♥ V noci jdeme s Veru, mamkou, bratrem a ještě 2 friends na premiéru dalšího dílu Twilight ságy a tuze se všichni těšíme! Ty noční premiéry jsou stejně žůžo labůžo, což?♥___♥ Pak nevím. Chtěla bych jet do PRG, ale ještě nevím, jak to dopadne:) času dost:P
Je toho určitě ještě spousta věcí, co jsem vám chtěla říct, ale jak víme - všecko se mi z hlavy vytrousilo:D divíme se ještě? Neeeein! Brzy snad napíšu článek o vlasech(/kosmetice), protože ho mám v plánu už tak od prázdnin, ale pořád jsem se k němu nedostala:/ nakopl mě mimojiné i komentář Sju, děkujuuuu:*

Děkuju vám strašně moc za milé komentáře a taky za všechna doporučení na beauty things, všechno musím vyzkoušet! Jste skvělé, jednoduše♥
Mějte se zatím krásně lásky, ťapkám vás jak nic jinýho!:****
B. xx

[this is heaven]

3. november 2011 at 17:13 i heart this

Strašně ráda u ostatních okoukávám jejich oblíbené věci a ráda bych taky některé své sdílela s vámi. Snad vám to bude užitečné:) malé drobnůstky dělaj stejně tu největší radost! A je třeba si pomáhat:D

Tohle se sdílet musí, ať chceme nebo ne:D Spousta z vás jistojistě ví, že v DM (Balea) mají snové sprchové gely (například "Divoká kočka", "Hrdličky") za směšné ceny. Teď ovšem přišli s novou kolekcí a my si z toho s Veru málem ucvrnkly! O___O Mají myslím celkem dvě nové vůně (omlouvám se, ale nevzpomínám si, jaký je název té druhé), ale vítěz všech vítězů, nebe nebeské a královna královen - "Cukrová pusinka". Dobrý bóóóžeeee! Naprosto upřímně, tohle voní jako vaše nejsladší představa. Pár dní před koupí tohoto zázraku jsme doma měli zmrzku od Manhattanu (pomeranč), která voní přesně tak samo. Pokud tedy někdo zná, alespoň si to bude moci představit..

Všechny ženy, prosím vás, utíkejte pro to!:D Sprchový gel stojí 29kč (háhá, was ist das?!:D eine džouke!:D), sice to pak teda ani já, ani Verča ze sebe moc necítíme, ale za to chvilkové mazleníčko ve vaně to FAKT stojí. Co je férově lepšího, než vlézt ráno do vany a spravit si náladu tekutým bonbónkem, než se budeme muset odebrat do té šílené pakárny jménem škola/práce?
Jaké to bylo ale potěšení, když jsme s Veu zjistily, že k onomu božskému pošušňáníčku existuje i tělové mléko (49kč), které vydrží mnohem dýl? Bože, děkuji! Můj nosíček zažívá blahoooo!:D

get iiiiiit, koťata:* věřte mi:D
b. x

[smellin' like a zuker schnute]

2. november 2011 at 0:16 Diary

hello dollies;)

Vím, dlouho jsem se neozvala, je to krize. Tedy, škola hlavně. Děs běěěěs. No, musím říct, že tento týden je situace lepší, ale minulý týden jsem prožívala hlubokou deprézi ohledně mého studijního stavu:D Do té doby, než jsem nastoupila na osu, jsem měla pocit, že německy jako umím, jo.. ale teď?:D Němčina na VŠ je fakt mňamiky hamiky. Angličtina se dá.. Ale vůbec, jste tam od rána do večera a je to nechutnej vopruz:D Teď už jsem to trochu rozdýchala, víte, jak se to říká.. Jednou dole, jednou nahoře. Co mě ale na VŠ fakt strašně začíná brát - spolužáci. Ou em dží, já je fakt baaaštím! Pořád se to strašně míchá, tam jsou tihle, támhle zase tadytito, ale cítím se s nima bezva. Drtivá většina totiž samozřejmě prožívá přesně na chlup stejné problémy. A smějeme se hodinu v kuse u pokusů vyslovit "durch" správně, kdy tam padají věci jako "duch", "dujch" a podobně:D V pondělí na nepovinné němčině jsme se nemohly s holkama ani nadechnout, jak jsme se smály. Bůhví čemu, netuším.. Vránám za oknem, bílým stěnám i číslování stránek.. Holky z různých ročníků a my se tam válíme po zemi kvůli kravinám. Ale právě tohle mě drží nad vodou.. :) Ne všechny třeba zatím znáte jménem, ale to se časem poddá, hlavní je, že v nich vidím neskutečnou oporu♥

Stalo se toho za dobu mé neaktivity strašně moc.. ani si to všechno už nepamatuju. Naše fakulta měla imatrikulaci (akce jako bejk!:D), měla jsem randíčko se Sýrií♥, chytám spoustu zážitků s mými sexy ženami (veu & sabinne), když spolu trávíme pauzy mezi přednáškami (které jsou tu delší, tu kratší..), kafíčkujeme a snažíme se házet starosti za hlavu. Ne vždycky to jde, ale nebýt těchto dvou koťat, tak tu VŠ nedám. Vlastně ani nic ostatní.. Co se v polospánku (myslím, že teď už mě nikdo nepoznává, botasky, makeup velké prd.. :DD) dopotácím na zastávku a sednu do tramvaje, hned píšu Veu, že teď to a ono, že nic nedávám, že se mi chce spát a že vypadám jak jantaříce a ona smskuje svou story:D Takto si pomáháme a pak jdeme na kolču lajt. Neumím si to bez tohodle představit.. Pořád nám sice připadá všechno dost na nic, ale v podstatě si žijem docela fajn:) Chtělo by to jen míň školy, víc peněz, víc lepších/hodných mužů a... no, vždyť to znáte:)

Zítra ráno mě čeká zubař (yep, jedna z mých nejoblíbenějších aktivit ever!:D), mocinky se těším. Naštěstí mě Veronyka doprovodí.. ♥ Vlastně přijde už v devět, poklebetím, zfouknem (snad!) zubaře a pak se jdeme poflakovat do města zřejmě.. :) zítra mám hodinu až v sedm večer, tak aspoň tak. (i když kodrcat se tam v tuto dobu je taky docela mňamka.. ale english at leaaaaast♥) Čtvrtek chuťovka a pátek s Franzi. Snad už to zas nějak doklepnem.. (připadá mi, že jsme všichni hrozně.. jednoduší. Člověk se třepe na pitomý víkend, který je kratší než cokoliv na světě a ještě se během něj musí učit a pak zase nanovo:D to je fakt bezva:D) Oooo, hned jsem si vzpomněla!:D O víkendu jdu pracovat.. si, si:D já:D pracovat:D bratr mi nabídl brigošku kdesi, nějaká inventura se šroubky. Ale což, někdy/někde začít musím, že ano:D Jsem na sebe zvědavá, ale je to jen v sobotu, tak snad ok.. dám kažopádně vědět:D (co na sebe, bože?:D tepláky?:D)

Strašně ráda bych blogovala více, zkusím se polepšit během následujících dnů.. nezapomínat foťák a vyhledávat aspoň špetku zajímavého.. :) Nečeká mě nic převratného, ale jelikož je vždycky třeba se při všední šedi na něco těšit, tak se pokusím co nejdřív cosi hezkého vymyslet. Kdyby tak člověk mohl celý život procestovat, ach jo... :) Taky mě velmi mrzí, že se nestíhám vidět se spoustou lidí, kteří mi začínají tuze chybět. Třeba takový pan HynekŠubyDuby. Jako.. ten na mě úplně kašle, jelikož jeho druhé jméno je 'pilný student' a já jsem na vocet!:D (Hynku, ty vosle, já se ti pořád vyznávám a ty nic!:D Laskavě něco naplánuj, jinak se bez tebe usoužím!♥) sním o tom, že jednou se vynalezne schopnost, že budeme moct lusknout prsty, zastavit tím čas, školu a navolit si seznam lidí, se kterými budeme v daný okamžik na tématických schůzkách. Třeba tenhle, tamten a tamta na čajovém dýchánku. Nakupovací horečka nebo víkend v Římě. Někdo by na tomto skutečně měl začít pracovat. Nebylo by to krásné?:/
pfuu.

Dnešek je den D:) A. odjel do Emirátů natrvalo, což bylo jeho životním snem, ale.. musím se přiznat, že jsem z toho docela na kašičku:) To si člověk celou dobu nalhává, jak je free a má nadhled, pak ale přijde něco takového a vy si opravdu uvědomíte, o co jste "přišli". Snad bude happy, that's all i really want. Ale...

Nejradši bych se vážně sebrala a jela se válet někam do tropů:D s koktejlíčkem a vyhřátou pokožkou koukat na rybičky.. ooo ano. Místo toho si ale udělám fonetiku na pondělí a uvědomím si, že samozřejmě jen domácí úkoly dělají člověka šťastným:D Měla bych začít být trochu zodpovědnější a trochu si ty články promýšlet. Takhle melu pátý přes devátý (opět) a ještě k tomu úplně fantasmagorické hlouposti. To musí být vskutku radost číst:D Přeju vám mnoho sil, hlavně hlavu hore a bude!
šajníme!♥

B. x


ps. zkusím ZASE pominout fakt, že jsem zapomněla tak milion skutečně podstatných věcí, které jsem vám původně skutečně chtěla sdělit.. ach, poor me. :X