January 2014

[banánový chlebíček]

30. january 2014 at 20:46 kuchtíme


Ahoj, lovelies:*

Přináším slibovaný recept na banánový chlebíček.
Odhodlala jsem se díky mému předsevzetí jíst víc pečiva (tento týden jsem dokonce měla po třech letech chleba - scifi pocit! ale bylo to moc mňam♥). A už jsem tenhle recept chtěla vyzkoušet vážně dlouho.
Mám ho od micky z drobečků http://drobecky.blogspot.cz/ - recept tady. (perfektní blog, doporučuju!)
Chlebíček je vážně dokonalý, jedna z nejlepších věcí, které jsem kdy dělala. A snadný tak, že ho zvládne kdokoliv během pár minut! A ejhle - máte výbornou dobrotku a bezvadnou snídani:)

Potřebujeme:

3-4 zralé banány
75g rozpuštěného másla
3/4 hrnku hnědého cukru
1 vejce
1 lžička vanilkos extraktos
1 lžička jedlé sody
špetka soli
1 a 1/2 hrnku hladké mouky
1/2 hrnku nasekaých vlašských ořechů

Postup:

Máslo rozpusťte v mikrovlnce, přidejte banány a rozmačkejte je. Potom všechny zbylé věcičky a pořádně uhnětejte.
Nalejte do chlebíčkové formy (případně do čehokoliv jiného, co uznáte za vhodné) a pečte asi hodinu na 190°C.

Já použila ořechy vlašské a pekanové, přidala jsem taky trochu perníkového koření a lžičku kakaa, taky jsem ubrala cukru a přidala lžičku medu. Jen tak, pro zábavu.
Recept si můžete samozřejmě podle chuti přizpůsobit. Ale víte co? Je to vážně pecka. U nás se snědl během chvilinky a já už toužím po dalším. Ale nejsou banány:(:D

Vyzkoušejte a dejte vědět!

mimochodem - dneska jsem udělala zkoušku z lexikologie za jedna a strávila super den s mými úžasnými ženami. Jsem nadšená! V sobotu mě čeká bratrova oslava narozenin, tak se moc těším. Pointa je - určitě bude brzy článek s fotkama:)

Mějte se moc krásně,
miluju vás♥
B. x

https://www.facebook.com/baarrccaasblog

[plesáme a trsáme]

27. january 2014 at 16:04 Diary

Ahoj, lovelies:*

Dnešní článek je o sobotním plesu ve Zbyslavicích, kam jsme se s děckama vydali.
Moc se mi nechtělo, nejsem zrovna plesový fanda... ale jsem ráda, že jsem šla, tenhle večer fakt předčil má očekávání.
Znáte to, když se na něco zrovna netěšíte, tak je to většinou úplná petarda.

Vůbec jsem ale nevěděla, co na sebe. Myslela jsem si, že něco splácám z věcí, které už doma mám (nechtěl se mi pořizovat žádný další model), ale s hrůzou jsem zjistila, že jediná možná varianta, kterou jsem byla schopná dát dohromady, je černá. V černé jsem jít nechtěla, chtěla jsem tu zimní plesovou klasiku trochu rozsvítit (+občas mám trochu strach, že už je té černé na mně moc). A ejhle! Vymyslela jsem si šaty ze sárí, které mám doma jako dekoraci (jo, určitě jste si všimli, ona "sukně" mi visí doma nad postelí:D). Moje nejšikovnější máma mi pomohla s šitím a už jsem jen zaběhla pro botky (viz. minulý článek).

Dlouho mi nebylo tak fajn. Ohromně jsme si všichni zatrsali, dali si vínko, byli jsme krásní a šíleně jsme se nasmáli. Poznala jsem zase pár nových lidí a i přesto, že mi mrzl skoro holý zadek v -15°C, jsem byla nadšená.

Ovšem pozor! Legrace nastala, když jsem se z ničeho nic probudila včera asi v 8:30 ráno. Bylo mi tak zle!!! Proboha, já myslela, že vyletím z kůže. Byla jsem zmatená, moc jsem toho nevypila (pár skleniček vína), ale hlava mi třeštila jak urvaná ze řetězu a chtělo se mi zvracet (že jsem sotva vstala a nohy mě bolely jako kdyby se mi za něco mstily - to ani netřeba komentovat:D). Doteď to nechápu, ale byla to katastrofa. Hlava mě bolí doteď. (a nemůžu rozčesat vlas! to bude zřejmě tím, že mě Adrian komplet celou polil vínem, když se pokoušel o salto na stole #nebocotovlastněbylo:D)

Hned bych ale šla klidně znovu!
Prostě perfektní noc♥

Mějte se moc krásně,
miluju vás!
B. x

v celém článku spousta fotek, +video!♥

[teď a tady]

23. january 2014 at 23:14 Diary
Ahoj, lovelies:*

Jak se máte? Já přišla před chvílí domů od Sylvky, která byla tak hodná a doprovodila mě na botovém lovu:) Sháněla jsem, protože mě čeká plesík, počítala jsem se svými zlaťáky a ony se mi rozbily:( (už si toho holky zažily, no...)
Jsem velmi ráda, že micka šla, protože jsem se na ni třásla už takovou dobu! Miluju ji, vždycky jsem věděla, že je moc fajn, ale klasický příběh - než jsme se odhodlaly srazit... No znáte to. Je to kouzelné děvče, má fajn názory a zlaté srdce. bylo to výborné odpoledne, je strašně vtipná a je radost s ní trávit čas. Kéž by se tito lidé dali naklonovat...

Boty se sehnaly, jsou nádherné... Měla jsem sice trochu jinou představu, ale možná to dopadlo ještě lépe. Jsem nadšená.
Trochu se toho plesu děsím, ale oceňuju každou příležitost, kde se můžete vyřádit s outfitem, to mě baví. A jsem ráda za princeznu, haha! (které děvče ne?) Uvažovala jsem, že bych ten den mohla něco natočit... kdoví, fotky jsou ale jisté.
Poslední dobou je to zas krize jak blázen. Nevím, co říct, ale snad mě chápete. Všechno je.. no. Já vím, vy mi rozumíte, vždycky. Je to zas jako na horské dráze, akorát, že momentálně jsem stále jen dole. Občas se těžko dýchá, občas se těžko dívá. Jako třeba teď. Ale stejně se usmívám:) živote, mám tě moc ráda, i když mě zlobíš.
Díky jde zase mámě, stojí při mě každou sekundu a posílá mi ty nejlepší smsky:* Můj poklad.

Asi si skočím nazout botky, to bude líp:))) Jsem k smrti unavená. Fakt, takový ten pocit, že už ani neudržíte oči. Musím se jít ale ještě učit a cosi vypracovat, tak na to radši vlítnu, abych měla alespoň lepší pocit. A stejně - nevydržím nechat fotky ladem, znáte mě;)

Doufám, že se máte úplně nejnádherněji.
Zbožňuju vás!:*
B. x


</3
...

[nebeské "tiramisu"]

18. january 2014 at 20:15 kuchtíme


.. po domácku:)

Ahoj, lovelies:*

Dnes, když máme ten víkend, přináším super recept, který je vhodný právě v tento čas - na oslazení volných chvíl:) Jo, pravda, nejsme zrovna na té zdravé straně, ale co, občas je prostě fajn 'vypnout' i v tomto směru. A nebudeme si lhát - tohle je jedna z nejlepších věcí, kterou jsem kdy jedla. Pravé tiramisu moc nemusím, abych byla upřímná, je sice dobré, ale na mě příliš těžké. Dám si kousek a cítím se jako "snědlajsemcelouplanetu" kobliha.Tohle taky sice není úplně jako dvě maliny a lžička zmrzliny, ale do těžkosti tiramisu to má fakt daleko. Znáte to, prostě tiramisu po našemu;) Tenhle dezertík jsem jedla popré vo Veľkom Lapáši (asi září 2012) na Miškine narodeniny. Všichni jsme si ho tak zamilovali, že jsme si od holek museli vyptat recept. Takže ženy, moc díky, jste nejlepší:*

Potřebujeme:

cukrářské piškoty (množství záleží na vás, prostě tak, abyste jimi vyskládali plech,
případně jakoukoliv jinou formu/nádobu, mimochodem - my bereme
asi tři balení na dost velký plech - dvě patra)
5 neochucených pomazánkových másel (=1kg, taky rádi kupujeme v Lidlu - Pilos)
150g moučkového cukru (úplně klidně stačí i 100g)
1 vanilkový cukr
2 smetany ke šlehání (2x 200ml)
káva, kakao

Postup:

Uvařte silnou kávu (zhruba 50g, třeba do mísy, ať je práce pohodlná), pak klasicky namáčejte piškoty (s rozumem, ne moc, ne málo) a vyskládejte na plech (/do vaší formy). Vemte velkou mísu a smíchejte (rozšlehejte, rozmixujte) dohromady věci na krém - másla, smetany, oba cukry. Na piškoty dejte půlku krému a rozetřete. Pak znovu piškoty a zbytek krému. Můžete dát piškoty i nahoru, ale to je na vás, my necháváme jako poslední krém. A šup do lednice! Dezertík je druhý den fajn, ale nejlepší je až za dny dva. Tak se pořádně proleží a má tu správnou chuť. Můžete plech posypat celý kakaem, ale my máme rádi sypání až na talířku. Nebojte se toho a dejte kakaa pořádnou lopatu. Samozřejme toho klasického, neslazeného:)

Dobrou chuť, je to fakt nebe!

Krásný víkend přeju, lásky,
mám vás moc ráda,
B. x


[višně a ďoury na kolenou]

15. january 2014 at 15:18 Diary

Ahoj, lovelies:*

v CČ klasicky fotky z uplynulých dní a samozřejmě i popisky:)

Doufám, že se máte dobře a jste hodní:*
Držím palce na vše, co děláte!
Miluju vás,

B. x

https://www.facebook.com/baarrccaasblog

[červené rty, miminka a kafíčka]

8. january 2014 at 22:11 Diary


1. tvaroháč s Kejt<3 (když mé emoce potřebovaly explodovat!:D), 2. výtahovej outfitek:)), 3. moc fajnová záležitost, ruce jak nikdy! (Díky, G.:*), 4.+5. řečičky s ženama v Provence:), 6. lipsss, 7.+8.+9. nejrozkošnější Luci:* není dokonalá?, 10. bratr mě po dlouhé době docela pobavil oblečením:))) jeho oblíbená nová taštice už i na triku!, 11.+12. smradupaní jede selfies:D

Miluju vás,
B. x

bonus - můj další manžel v CČ!

[právě teď]

5. january 2014 at 2:04 Diary
Ahoj, lovelies:*

Pfff, zase dvě ráno. Pěkn to zas rozjíždím!
Poslední tři dny (asi?) jsem naspala velké prdlajs. Spíš teda skoro nic... Nevím, co se děje. Jsem největší milovník spánku na tomhle světě a nikdy mě nic nezastaví! Jsem z toho vyčerpaná, ale asi si tak nějak užívám sebe sama a své myšlenky. Hloubám, dloubám, poslouchám hudbu, koukám se hodiny do světýlek... asi tak nějak odkládám povinnosti. Podvědomě. Možná dost vedomě. Dnes to ale plánuju změnit. Dopíšu článek, fičím se vykupkať a vzhůru do hajan. Chci si to dnes užít. Nechat si něco fajn zdát. Zítra se vzbudit s úsměvem a dát si fajn snídani.
Ráno moudřejší večera.

Dnes jsme byly s Kej na kafčo a decentní dortík. Docela mi chyběla, abych byla upřímná. Mám ráda lidi na stejné vlně. Mám ráda, když si lidi nechaj vykládat každou maličkost, pokud je to třeba. Nejsem tak samolibá, ale líbí se mi, když někdo maličkosti dokáže ocenit a připadaj mu kouzelné. To je moc fajn! Vytasila jsem nové botky a nechala si tím třpytem zlepšit náladičku už s prvním krokem. Po těch zablácených dnech v mých terénních botách to byla moc příjemná změna, konečně ve své kůži:)) Taky byl den culíku! Nevím, culík mě moc nebere. Na mně teda moc ne. Mám radši rozpuštěný vlas... je to otravné, ale slušivé, řekla bych. Kdoví, třeba se ho jednou naučím nosit. Co vy a culíky, ženy?:)

Chtěla jsem si dneska umýt háro, pořádně se mu zavěnovat... ale jelikož to skoro pokaždé trvá půl dne, tak jsem se rozhodla to kvůli svému dnešnímu spánku odložit na zítra:) Těším se, až vyzkouším Aussie mirákla, pevně doufám, že z něj budu doslova hotová:) Dám vědět! Taky mám v plánu zítra už konečně cosi postudovat (i když si tedy stále nejsem jistá, co s tím). Haha. Ta odhodlání znějí vždycky tak krásně. Proč se pak vždycky tolik změní? Nerozumím tomu. Asi vyšší síly.

Doufám, že se máte úžasně. Užívejte si január a buďte hodní.
Kdyby vás něco trápilo, napište, proberem to:* (čekám ve zprávách samozřejmě i radosti! ty já můžu:)

https://www.facebook.com/baarrccaasblog

Miluju vás,
dobrou noc!
B. x

"tak ver mi, zle aj dobre ma sa stať"
"buď v mieri, nemaj nervy, maj sa rád"
"keď mám byť úprimná, ja v osud verím, sa preto jemu do rúk zverím"
:)

[kdyby tak moje oči mohly mluvit]

2. january 2014 at 16:19 Diary


Většinou se věci nějak jeví. Tak nějak globálně jeví, celkově, chápeš.
Někdy s tím jsme spokojeni, někdy ne. Pokud ne, je třeba hledat maličkosti. Trochu se porýpat, trochu dloubat.
Pak se pohled na celkovou věc může změnit o sto osmdesát stupňů. Prostě zásadně, chápeš.

Díky, kluci, že jste se o všechno zase tak bezvadně postarali.
O vaření, o maso, o nákup, o odvoz, o oheň, o program, o smích, o pití, prostě o všechno.
Jste skvělí, vážně jste. Díky samozřejmě i holkám, za hry, za culíky, za legraci, za to, že jsou tak roztomilé.

A díky hlavně tobě, t., že jsi mi byl tak prima parťákem.

Maličkosti...
Mám jich plný pytel.

B. x